PASAŽIERU IEVĒRĪBAI!!!

Balstoties uz Satiksmes ministrijas 2020.gada 26.marta rīkojumu Nr.01-03/79 “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā” vīrusa Covid-19 izplatīšanas riska mazināšanai, no 2020.gada 27.marta, uz ārkārtējās situācijas laiku:

reģionālajos autobusu maršrutos tiks ierobežots pārvadāto pasažieru skaits vienā autobusā.

 1. Autobusu pārvadājumos tiks pārdots ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita.
 2. Tiks organizēts pasažieru izvietojums autobusa salonā – pasažieri varēs ieņemt katru otro sēdvietu un tās tiks izkārtotas pamīšus, lai pasažieri sēžot vai stāvot ievērotu 2m distanci.
 3. Iegādātajās biļetēs norādīto sēdvietu numuri var neatbilst faktiski pieejamajām sēdvietām autobusos. Pasažieriem ir jāseko autobusa vadītāja norādēm.
 4. Autobusa vadītājam ir tiesības atteikt iekāpšanu, ja pasažieru skaits autobusā var pārsniegt 50% no autobusa sēdvietu skaita. Pasažieri, kuri netiek uzņemti autobusā ir tiesīgi nodot iegādātās biļetes atpakaļ autoostas kasēs, saņemot pilnu biļetes vērtību.

Pasažieriem!!!

 • Pirms brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas u.c. apmeklējumiem).
 • Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.
 • Tiem pasažieriem, kuri atbilst saslimstības riskam pakļautajai grupai, izvērtēt iespēju sabiedrisko transportu izmantot galējas nepieciešamības gadījumā, pēc iespējas izmantojot to ārpus maksimumstundām – no plkst. 10:00 līdz plkst. 15:00.
 • Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus.
 • Biļeti braukšanai sabiedriskajā transportā iegādāties pirms brauciena, pēc iespējas izmantojot attālinātas biļešu iegādes iespējas.
 • Transportlīdzekļa salonā ieņemt tikai pārvadātāja atļautās sēdvietas. Iekāpjot, izkāpjot un izvēloties stāvvietu, ievērot 2m distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem).
 • Nepieciešamības gadījumā informēt citus pasažierus par noteiktajiem piesardzības pasākumiem un informēt autovadītāju vai atbildīgās valsts iestādes par šo prasību neievērošanu.

 

Uzrakstīt mums

Lūdzu aizpildiet kontaktu formu, un precizēt savus mērķus komentārā.