Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Daugavpils autobusu parks” ir viens no vecākajiem, lielākajiem un vadošajiem transporta uzņēmumiem Latvijā pasažieru pārvadājumu jomā. Uzņēmums ir dibināts 1945.gada ziemā un saskaņā ar arhīvu datiem Daugavpils autobusu parkam bija šādi nosaukumi:

  1. 25.12.1945. – Sojuzzagottrans autobāze Nr. 4 (AB-4) [pasažieru un kravu pārvadājumi];
  2. Autotransporta kantoris Nr. 3 (ATK-3) [pasažieru un kravu pārvadājumi];
  3. No 03.06.1955. – Autotransporta kantoris Nr. 14 (ATK-14) [pasažieru pārvadājumi];
  4. No 02.03.1968. – Autotransporta uzņēmums Nr. 14 (ATU-14) [pasažieru pārvadājumi];
  5. No 01.01.1972. – Daugavpils autobusu parks (DAP);
  6. Valsts uzņēmums Daugavpils autobusu parks (DAP);
  7. No 20.01.1993. – municipālais uzņēmums Daugavpils autobusu parks (DAP);
  8. No 01.10.2000. – pašvaldības SIA Daugavpils autobusu parks (DAP);
  9. No 26.05.2004. – SIA Daugavpils autobusu parks (DAP).

SIA “Daugavpils autobusu parks” pamatdarbības veids ir sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana ar autobusiem.

Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus pilsētas nozīmes (līdz 31.12.2013.), reģionālajos vietējās nozīmes, reģionālajos starppilsētu nozīmes un starptautiskajos autobusu maršrutos, kā arī piedāvā klientiem transporta nomas pakalpojumus iekšzemē un ārvalstīs pēc pasūtījumiem.

Uzņēmuma pamatbāze atrodas Daugavpilī, netālu no pilsētas centra, un tā teritorijā izvietojas administratīvās, ražošanas un noliktavu telpas, automazgātava un remontbāze, kura veic autobusu un saimniecības automašīnu remonta un apkopes darbus, kā arī sniedz autoremonta pakalpojumus gan juridiskajām, gan fiziskajām personām.

SIA “Daugavpils autobusu parks” nodarbināti aptuveni 200 darbinieki.

Pasažierus apkalpo četrās uzņēmuma autoostās – Daugavpilī, Ilūkstē, Krāslavā un Dagdā. Biļešu tirdzniecībai autobusos tiek izmantoti elektroniskie kases aparāti un POS termināli. Uzņēmuma autoostās (Daugavpilī un Krāslavā) biļešu tirdzniecība notiek datorizētā vienotā valsts biļešu realizācijas sistēmā “Baltic Lines”, kas dod iespēju pasažieriem iegādāties biļetes uz visiem sistēmā iekļauto pārvadātāju reisiem gan iekšzemē, gan ārzemēs.

Daugavpils AO kasēs ir iespēja iegādāties biļetes uz dažādu pasažieru pārvadātāju reģionālās nozīmes un starptautisko maršrutu reisiem.

SIA “Daugavpils autobusu parks” kopš 1993.gada 1.decembra ir Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) biedrs un viens no dibinātājiem. LPPA atbalsts ir būtisks ikvienam pasažieru pārvadājumu pakalpojumus sniedzošam uzņēmumam.

Kopš 1997.gada 4.aprīļa ir Latvijas starptautisko autopārvadājumu asociācijas „Latvijas Auto” un kopš 2003.gada – The Association of Paneuropean Coach terminal e. V. (APC) biedrs.

2006.gada 12.aprīlī uzņēmums ir saņēmis atzīšanas sertifikātu par Kvalitātes vadības sistēmas atbilstību ISO 9001:2000 standarta prasībām. 2009.gada 12.aprīlī uzņēmuma resertifikācijas rezultātā tika saņemts sertifikāts par Kvalitātes vadības sistēmas atbilstību ISO 9001:2008 standarta prasībām. 2018. gada marta mēnesī resertifikācijas audita rezultātā uzņēmums ir veiksmīgi parējis uz jauna standarta ISO 9001:2015 Kvalitātes vadības sistēmu.

2009. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija atzina SIA “Daugavpils autobusu parks” par labāko darba dēvēju Latgalē.

Uzņēmums turpina autobusu parka ritošā sastāva modernizācijas programmu, kura paredz transporta vienību nomaiņu ar komfortabliem un moderniem modeļiem.

SIA “Daugavpils autobusu parks” pastāvīgi un mērķtiecīgi pilnveido savus pakalpojumus, palielina ieguldījumus attīstībā, ar mērķi nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem un viesiem ērtus un mūsdienīgus sabiedriskā transporta un transporta nomas pakalpojumus.

2018. gada decembrī SIA “Daugavpils autobusu parks” ieguva Bronzas kategoriju AAS ‘Balta” un LR SM organizētā gada balvā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2018”.

Pamatojoties uz noslēgtā ar Valsts SIA “Autotransporta direkcija” Līguma par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīkla daļā “Daugavpils, Krāslava” prasībām, SIA „Daugavpils autobusu parks” 2021. gada jūnijā iegādājusi 25 dažādas ietilpības jaunus autobusus (16 M3 kategorijas autobusi MAN Intercity ar ietilpību 45 pasažieru sēdvietas un 9 M2 kategorijas autobusi Mercedes Benz Sprinter ar ietilpību 19 pasažieru sēdvietas), kuri tiek izmantoti pasažieru pārvadājumiem reģionālās nozīmes maršrutos. Braucieni jaunajos transportlīdzekļos ir daudz ērtāki un patīkamāki gan pasažieriem, gan autobusu vadītājiem.

Kopumā Līguma apkalpošanai tiek iesaistīts 61 uzņēmuma autobuss. Autoparka atjaunošana par 40% būtiski uzlaboja komforta līmeni brauciena laikā: visi jaunie autobusi ir aprīkoti ar kondicionētājiem, individuālo apgaismojumu, wi-fi, bezskaidras naudas norēķinu iespējām, ērtiem un drošiem krēsliem, ir pielāgoti personu ar funkcionālajiem traucējumiem, grūtnieču un personu ar maziem bērniem pārvadāšanai. Savukārt 19 jaunie autobusi ir aprīkoti ar velosipēdu turētājiem.

2021. gadā tika apkalpoti 70 reģionālās nozīmes maršruti un 1 komerciālās nozīmes maršruts, sniedzot regulāros pasažieru pārvadājumu pakalpojumus ar autobusiem un mikroautobusiem Augšdaugavas un Krāslavas novados, kā arī vairākos starppilsētu nozīmes maršrutos.

2021. gadā tika pārvadāti 900 tūkst. pasažieru.