Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Daugavpils autobusu parks” ir viens no vecākajiem, lielākajiem un vadošajiem transporta uzņēmumiem Latvijā pasažieru pārvadājumu jomā. Uzņēmums ir dibināts 1945.gada ziemā un saskaņā ar arhīvu datiem Daugavpils autobusu parkam bija šādi nosaukumi:

  1. 25.12.1945. – Sojuzzagottrans autobāze Nr. 4 (AB-4) [pasažieru un kravu pārvadājumi];
  2. Autotransporta kantoris Nr. 3 (ATK-3) [pasažieru un kravu pārvadājumi];
  3. No 03.06.1955. – Autotransporta kantoris Nr. 14 (ATK-14) [pasažieru pārvadājumi];
  4. No 02.03.1968. – Autotransporta uzņēmums Nr. 14 (ATU-14) [pasažieru pārvadājumi];
  5. No 01.01.1972. – Daugavpils autobusu parks (DAP);
  6. Valsts uzņēmums Daugavpils autobusu parks (DAP);
  7. No 20.01.1993. – municipālais uzņēmums Daugavpils autobusu parks (DAP);
  8. No 01.10.2000. – pašvaldības SIA Daugavpils autobusu parks (DAP);
  9. No 26.05.2004. – SIA Daugavpils autobusu parks (DAP).

SIA “Daugavpils autobusu parks” pamatdarbības veids ir sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšana ar autobusiem.

Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus pilsētas nozīmes (līdz 31.12.2013.), reģionālajos vietējās nozīmes, reģionālajos starppilsētu nozīmes un starptautiskajos autobusu maršrutos, kā arī piedāvā klientiem transporta nomas pakalpojumus iekšzemē un ārvalstīs pēc pasūtījumiem.

Tiek apkalpoti 29 pilsētas nozīmes (līdz 31.12.2013.), 61 vietējās nozīmes, 13 starppilsētu nozīmes un 1 starptautiskās nozīmes regulārie maršruti, sniedzot regulāros pasažieru pārvadājumu pakalpojumus ar autobusiem un mikroautobusiem Daugavpils, Ilūkstes, Krāslavas un Dagdas novados, kā arī vairākos starppilsētu nozīmes maršrutos valsts robežās. Gadā tiek pārvadāti līdz 1,4 milj. pasažieru.

Šobrīd autobusu parkā ir 63 autobusi. Maršruti ir nodrošināti ar atbilstoša komforta līmeņa autobusiem, kā arī uzņēmums piedāvā tūrismam jaunus, Eiropas prasībām atbilstošus, komfortablus autobusus ar visu tūrismam nepieciešamo aprīkojumu.

Uzņēmuma pamatbāze atrodas Daugavpilī, netālu no pilsētas centra, un tā teritorijā izvietojas administratīvās, ražošanas un noliktavu telpas, automazgātava un remontbāze, kura veic autobusu un saimniecības automašīnu remonta un apkopes darbus, kā arī sniedz autoremonta pakalpojumus gan juridiskajām, gan fiziskajām personām.

SIA “Daugavpils autobusu parks” nodarbināti aptuveni 200 darbinieki.

Pasažierus apkalpo četrās uzņēmuma autoostās – Daugavpilī, Ilūkstē, Krāslavā un Dagdā. Biļešu tirdzniecībai autobusos tiek izmantoti elektroniskie kases aparāti. Visās uzņēmuma autoostās biļešu tirdzniecība notiek datorizētā vienotā valsts biļešu realizācijas sistēmā “Baltic Lines”, kas dod iespēju pasažieriem iegādāties biļetes uz visiem sistēmā iekļauto pārvadātāju reisiem gan iekšzemē, gan ārzemēs.

Daugavpils AO kasēs ir iespēja iegādāties biļetes uz dažādu pasažieru pārvadātāju starptautisko maršrutu reisiem.

SIA “Daugavpils autobusu parks” kopš 1993.gada 1.decembra ir Latvijas pasažieru pārvadātāju asociācijas (LPPA) biedrs un viens no dibinātājiem. LPPA atbalsts ir būtisks ikvienam pasažieru pārvadājumu pakalpojumus sniedzošam uzņēmumam. Kopš 1997.gada 4.aprīļa ir Latvijas starptautisko autopārvadājumu asociācijas „Latvijas Auto” un kopš 2003.gada – The Association of Paneuropean Coach terminal e. V. (APC) biedrs.

2006.gada 12.aprīlī uzņēmums ir saņēmis atzīšanas sertifikātu par Kvalitātes vadības sistēmas atbilstību ISO 9001:2000 standarta prasībām. 2009.gada 12.aprīlī uzņēmuma resertifikācijas rezultātā tika saņemts sertifikāts par Kvalitātes vadības sistēmas atbilstību ISO 9001:2008 standarta prasībām. 2018. gada marta mēnesī resertifikācijas audita rezultātā uzņēmums ir veiksmīgi parējis uz jauna standarta ISO 9001:2015 Kvalitātes vadības sistēmu.

2009. gadā Latvijas Darba devēju konfederācija atzina SIA “Daugavpils autobusu parks” par labāko darba dēvēju Latgalē.

Uzņēmums turpina autobusu parka ritošā sastāva modernizācijas programmu, kura paredz transporta vienību nomaiņu ar komfortabliem un moderniem modeļiem.

SIA “Daugavpils autobusu parks” pastāvīgi un mērķtiecīgi pilnveido savus pakalpojumus, palielina ieguldījumus attīstībā, ar mērķi nodrošināt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem ērtus un mūsdienīgus sabiedriskā transporta un transporta nomas pakalpojumus.

Sakarā ar uzņēmuma reorganizāciju no 01.01.2014. SIA “Daugavpils autobusu parks” apkalpo reģionālās nozīmes autobusu maršrutus un starptautiskos maršrutus.